Vodní svět

Aktualizované dne 20. Prosince 2008

Vybavení kotců

Vybavení kotců

Žádné domečky do kotců nedáváme. Králík si vystačí se silnější vrstvou slámy nebo sena, ale když už domeček bude mít, určitě jím nepohrdne, bude se zde cítit bezpečněji.

Do kotců je dobré umístit na boční stěnu jesle, kam budete vkládat čerstvé seno. Není vhodné ho nechat volně ležet, protože se může znečistit a králík by mohl mít zažívací potíže. Na krmivo je nejlepší miska z těžkého porcelánu nebo kameniny, do níž budete sypat zrní. Misky z plastu nejsou vhodné, protože je králíci snadno převrátí a mohou je okusovat a úlomky mohou spolknout. Misky plechové jsou vhodné jen v případě, že se dají umístit na mřížoví kotce, aby je králík nemohl převrátit. Nejlepší jsou šroubovací do mřížoví. Dále je nutná voda a to s dení výměnou. Vodu podáváme králíkum také v zimě s trochou soli. Nejvhodnější jsou napáječky, kde je voda stále čistá a po ruce a králíci se z nich bez problémů naučí pít i když na ně nebyli zvyklí. Osvědčily se nám klasické "kuličkové" napáječky, u některých druhů, které fungují třeba na stlačení můžou nastat problémy, že to králík nepochopí. Vodu můžete dát i do misek, ale budete jí muset i několikrát za den měnit, aby byla stále čistá.

Klasická betonová miska, kulatá. Nerezová miska, která jde přišroubovat, ale jen na některé kotce. Napáječka zn.Biba, mají systém kuliček
 
Aktualizované dne 20. Prosince 2008